A takarítás valaki számára mumus, valakinek meg kikapcsolódás vagy megnyugtató tevékenység. De most első sorban azokhoz szólnék, akik nem szeretnek takarítani, lehet ezt másképpen is felfogni, és ha van egy jól kialakított rendszerünk, akkor mindenféleképpen kevesebb időt „pazarolunk” takarításra és akar tökéletes, precíz munkát is végezhetünk.
Készítsünk fejben vagy papíron egy tervezetet miszerint haladunk a lakásban például: ha magánházról van, szó kezdjük az emeleten, balról- jobbra haladva, de igazából teljesen mindegy csak legyen egy jó sorrendünk a szobák, helységek közt.
Fontos még, hogy kéznél legyen minden takarító eszköz melyet használunk, de ne szana, szerte, hanem vagy egy vödörben tároljuk az eszközöket vagy készíthetünk igen egyszerűen egy szerszámos övhöz hasonló tárolót házilag vagy a boltban vásárol szerszámtartó is hasznosítható a célra.
Fontos, hogy nem feltétlen kell megvennünk kibabrált drága tisztítószereket a lényege, hogy a célnak megfelelő legyen. Az csak mítosz, hogy ha minél több szert használunk, annál jobbak vagyunk és tisztább lesz a lakás. Minden tisztítószerre rá van írva a használati utasítás és, hogy mit lehet vele takarítani (ami nincs, rajta azt nyílván valóan nem lehet vele takarítani meg nem feltétlen tesz jót vagy hat az adott tisztítószer).
Egy adott szobában is lehet rendszer kialakítani az elsődleges és legfontosabb, hogy FÖNTRŐL LEFELE TAKARÍTUNK és nem össze vissza. Példának okáért, és ha takarítok egy szobát először is a tárgyakat, amelyeket kell, helyre rakom, majd megtisztítom a polcokat vagy szekrény tetőket és szépen le felhaladva letakarítani mindent majd felporszívózok és felmosok (ahol lehet/kell). Így semmit sem kell ismételnünk és megkönnyítjük a saját dolgunkat.
Még egy érdekesség vagy tipp. Én nagyon szeretem a „bio” tisztítószereket itt nem arra kell gondolni, hogy bemegyek a bio boltba és megveszem a méregdrága szereket, hanem sok olyan dolog van a háztartásunkba, amit felhasználva környezetégőbbek lehetünk és még néha jobbak, mint a boltiak. Ilyen a szódabikarbóna, ecet, citrom, bórax, só, stb..